Na vlně finského bydlení

A to tentokrát doslova. Pokud jste si Ježíškovi napsali o nové bydlení, třeba právě v tomto projektu společnosti YIT naleznete váš budoucí vysněný domov. Na ploše bývalého brownfieldu v Praze 5 nedaleko parku Košíře-Motol v klidném a příjemném prostředí totiž od letošního podzimu vyrůstá nový rezidenční projekt s názvem Aalto Cibulka. A právě slovo aalto je finské pojmenování pro vlnovku, což je budoucí tvar nového bytového domu, který nabídne 250 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 29 až 156 m2 s prostornými terasami či balkony. Zatímco jižní strana budovy je orientovaná do zalesněné oblasti přírodního parku, vybrané byty směřující na sever budou disponovat celoprosklenými balkony, které mohou sloužit jako útulné zimní zahrady. V nejvyšších patrech se budou nacházet prostorné byty se samostatným odděleným vstupem, oproti tomu na byty v přízemí budou navazovat předzahrádky. A vzhledem k tomu, že koncept bydlení vychází z finské tradice, ve větších bytech se počítá i s možností zřízení vlastní sauny. Věřím, že ta se už stala i u nás vítaným relaxačním prvkem.

To, že Aalto Cibulka je projekt s respektem k přírodě, není pochyb. Ladný tvar bytového domu totiž budou obklopovat také finská jezírka a okrasná vodní plocha. Společně s keři a stromy lemujícími pěšiny tak vytvoří příjemné prostředí vhodné k relaxaci a odpočinku. A pokud patříte mezi milovníky přírody a města, ještě v něčem bude tento projekt unikátní. Protože se nachází nedaleko přírodní památky Vidoule, veškerá automobilová doprava bude svedena výhradně do podzemních garáží, což je ojedinělé a skutečně úžasné řešení.

Naproti nově vyrůstajícímu bytovému domu se nachází i stará industriální budova, kterou do budoucna YIT plánuje rovněž přebudovat převážně na bydlení s atypickými a architektonicky unikátními byty a doplnit jej v přízemí o obchody a služby. Již nyní zde ale naleznete široké občanské vyžití s výbornou dostupností třeba školy a autobusové zastávky. Cesta do centra Smíchova či do nákupní zóny na Zličíně zabere jen necelou čtvrthodinu času.

A jak už jste možná postřehli, v Praze 5 postavila dva projekty: Talo Kavalírka (budoucí nové bydliště sportovního páru manželů Koukalových, kam se plánují stěhovat na jaře 2018) a Green Motol (tam Koukalovi aktuálně bydlí a jejich bydlení, o kterém jsem psala nedávno, si můžete prohlédnout TADY). Avšak z vizualizací Aalto Cibulka si říkám, jestli je tohle stále ještě Praha :-). Za mě je u nás totiž tento projekt od YIT zatím absolutním nej. A zároveň je to i poslední příjemná tečka za naší letošní spoluprací.

Ať se vám splní všechna vánoční přání, nejen ta o bydlení!

Těším se zase příště.
Šárka
1 komentář

  1. Vypadá to perfektně, škoda jen, že částka bude asi pro normálního člověk astronomická. Jinak k bytu - strašně se mi líbí detaily jako lampička, plyšové koberce, obrazy či pěkně barevně sladěné polštáře.

    OdpovědětVymazat

Díky za každý Váš komentář a zastavení se na MMB, těším se na vás! Šárka.