Pozvánka na výstavu ECHOES / 100 let finského designu a architektury

Přestože do konce tohoto roku vás ještě čeká u mě na blogu společně s YIT několik finských inspirací, dnes pro vás mám jednu, kterou můžete přímo zažít. Rok 2017 totiž patří oslavám stoletého výročí nezávislosti Finska. Při této příležitosti se zrodila putovní výstava s názvem Echoes, 100 let finského designu a architektury. Tu po Varšavě, Bratislavě a Budapešti bude od 20. 10. hostit také pražská Galerie Mánes.

Výstava je členěna do osmi hlavních témat odrážejících přírodu a společnost - ticho, krajina, rovnost, světlo a tma, člověk, tradice, růst a komunita. Témata mezi sebou propojují minulost a současnost, a osvětlují podobnost a rozdíly mezi designem a architekturou. Oba směry vystihuje především čistota, nadčasovost, jednoduchá elegance, pragmatická funkčnost a důraz na životní prostředí. Prostřednictvím výstavy se tak můžete seznámit s klasickými i moderními díly osobitě ztvárněnými předními finskými designéry.

Výstavu, mezi jejíž hlavní partnery patří společnost YIT, která v roce 2012 rovněž oslavila stoleté výročí od svého založení, bude možné navštívit i v rámci festivalového programu Designbloku. Potrvá do 30. října, denně od 10 do 21 hod. Vstup je zdarma. Po Praze poputuje do Berlína, kde bude k vidění v listopadu. Více informací o výstavě naleznete také na www.100echoes.com.

A pro příznivce finské kultury a historie pořádá do konce letošního roku také Velvyslanectví Finské republiky v Praze řadu dalších doprovodných akcí, které můžete sledovat ZDE.

Pokud budete mít možnost výstavu navštívit, užijte si ji!

Zdraví Šárka2 komentáře

 1. Ach to je skvelé: stále v sebe bojujem medzi takouto jednoduchosťou a nadčasovosťou čistotou a industriálno-starosvetskou teplou zašpinenosťou:-)
  Zdá sa mi tvojou dvojníčkou:
  http://stilreich-dekoart.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja myslim, ze i u nas to citime stejne, jen to teplejsi je nam vic blizke! Chtela jsem Ti Ali napsat na blog komentar a nenasla jsem zpusob. Krasne podzimni narvy, zena i modni styl - to patri Tobe a za srovnani dekuji, inspirace vazne nadherna! At se dari Alenko a velmi dekuji za prizen 😘

   Vymazat

Díky za každý Váš komentář a zastavení se na MMB, těším se na vás! Šárka.