Podkrovní ateliér / Attic Atelier

Dnes se tak trochu zasním, přenesu do budoucnosti a prozradím vám zase něco nového. O tom, že rekonstrukce našeho rozlehlého starého domu je nekonečný, časově, finančně i psychicky náročný proces jsem psala už mnohokrát. Ale kdyby byl jen jeden, oni jsou totiž ty Ma Maison Blanche rovnou dva! I když ten druhý je podstatně menší, kamenný s klenutými stropy, na druhé straně dvorečku původně sloužící jako vejminek, přesto ve značně neutěšeném stavu.

A tak stále dokola přemýšlíme, co s ním. Jestli jej vůbec zachovat, zbourat, postavit znovu, či jakým způsobem vlastně využít. Zatím poslední variantou je jeho zachování a rekonstrukce, se záměrem přesunout se do něj jednou "na stáří" :-). Zní to vážně šíleně. Ale já bych věděla, jak jej využít ještě dřív!

Protože má i velký půdní prostor, mým tajným přáním je v něm zbudovat půdní ateliér. Kde bych měla klid i prostor na práci, dostatek světla díky velkým střešním oknům orientovaným na jižní stranu, a taky na nějaký ten tvůrčí odpočinek. V pohodlném křesle, s mou vysněnou pracovní lampou, pár designovými doplňky, ale hlavně nejen s počítačovým koutkem, ale i se stoly na kreslení či malbu, ke které bych se jednou moc ráda vrátila. Určitě by nesměl chybět taky velký plechový nebo dřevěný klidně starý arbor, kde by byly všechny originály uloženy, a velká nástěnka, protože inspirace ani stylových dekorací na zdi není nikdy dost...

Tak, a teď už je to přání veřejné, a třeba se o to víc posílí a jednou doopravdy splní!
Co vy, máte taky podobné? :-)

Krásný víkend přeje
Šárka


Fotografie a realizace VELUX
2 komentáře

 1. Samozrejme nechať, rekonštruovať, teraz ako pracovňu a hosťovský domček a potom vejmínek.
  Práve som uverejnila foto natretej, zastrešenej hospodárskej časti domu, kde je kotolňa a dielňa. Neviem čo by som za to dala, keby sa v tom dalo bývať, ako vo vejmínku, ďalej od detí...och!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko bylo by to úžasné, ale opět teda náročné veledílo. myslím, že to bude už vážně naposledy :-D. Musím si udělat čas a zase se zastavit. No ono dál od dětí to zase tak nebude, fakt jen přes dvoreček. Takže my jen můžeme doufat, že jednou tu s náma zůstanou a ten celý předělaný MMB si po nás převezmou! :-D
   Měj se bájo a moc díky opět za milou návštěvu.

   Vymazat

Díky za každý Váš komentář a zastavení se na MMB, těším se na vás! Šárka.