Budiž světlo / Let there be light

Rekonstrukce našeho přízemí je v plném produdu. Dočišťují se jednotlivé místnosti a brzy přijde na řadu zařizování. Jedna z prvních věcí, která nás čeká, bude výběr vhodného osvětlení, a bude to docela oříšek. Protože místnosti máme poměrně hluboké a navíc je celý prostor hodně otevřený a propojený, potřebujeme proto, aby bylo osvětlení jednotné a zároveň funkční. Díky vysokým stropům využijeme hlavně závěsná svítidla, a to díky dispozici hned několik v podobném designu.

Nedávno jsem na ČT2 viděla zajímavý rozhovor s odborníkem ze studia Lightworks Eugenem Maletičem (odkaz TADY), který se výběru vhodného osvětlení do interiéru věnuje už přes 25 let. A tak jsem se dozvěděla, že nezáleží jen na designu, ale také třeba na optických vlastnostech. Protože pokud zvolíte nevhodné osvětlení, může vám způsobit zhoršení zraku, únavu nebo migrénu. Takže je třeba zvážit i tohle nebo si přizvat právě odborníka na pomoc. Na to už je u nás sice trošku pozdě, ale přesto jsem se na stránkách studia Lightworks ještě inspirovala a našla svého favorita.

Studio Lightworks ve svých projektech specializuje na architektonické osvětlení Delta Light a mezi jejich sortimentem naleznete designová svítidla katalánské značky Marset, značky Delightfull pocházející z Portugalska a především úžasná světla dánské značky Lightyears. Právě od Lightyears mi nedají spát závěsná svítidla od designérky Cecilie Manz s názvem Caravaggio, které jistě moc dobře znáte ze skandinávských interiérů. Moc se mi líbí jejich netradiční minimalistická ocelová konstrukce s matným lakem obzvlášť. Teď už jen vybrat mezi bílou a šedou barvou, nebo ještě počkat na matnou černou, jenž právě spatřila světlo světa na veletrhu Evoluce v Miláně, co myslíte?

Nádherné realizace nejen se světly Carravagio naleznete na www.lightworks.cz, stejně tak všechny jejich produkty. A zastavit se můžete na vše podívat podívat v showroomu ve Vlastislavově 11 na Praze 4, kde je uvidíte naživo a získáte navíc cenné rady.

Užijte si inspiraci a když budete mít chuť, napište mi o svém vysněném světelném kousku ;-).
Budu se těšit!

Caravaggio Mat Grey
Caravaggio White
Lightyears - Concert
Lightyears - Bulb Fiction
Lightyears - Mingus

Osvětlení Delta Light
Marset - Discocó

4 komentáře

 1. Šárka, je ťažké si vybrať, keď sú všetky krásne. Aj biela, aj svetlo sivá aj tmavo sivá. A keď by bola medzi nimi čierna, výber by bol ešte ťažší. Máš príjemné starosti. Želám Ti, aby si vybrala správne. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Andrejko, přesně jak píšeš! Děkuju a zdravím :-*

   Vymazat
 2. Krása, už jen sehnat byt, hihi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pouze drobný detail, občas to nevydržím a nakupuju s předstihem :-D

   Vymazat

Díky za každý Váš komentář a zastavení se na MMB, těším se na vás! Šárka.