Classic & Chic

I když poslední dobou miluju industrial living, přeci jen jsem zůstala u klasiky. Při rekonstrukci věřím, že je důležité nechat se vést charakterem konkrétního prostoru. Takže plechové šatní skříňky a pracovní lampy přenechávám loftu ve staré fabrice. Obdivuji ty, kteří dokáží vkusně zkombinovat různé styly, barvy i doplňky, proto mou nejoblíbenější inspirací stále zůstává francouzský časopis Art et Décoration. Najdu tam úplně vše a neustále mě překvapuje, co všechno absurdního jsou schopni francouzi do svých bytů začlenit a přitom to vypadá fantasticky!

Náš případ je starý městský dům s dlouhou chodbou, poválovými a klenutými stropy, masivními zdmi a špaletovými okny. Mou představu o moderní klasice nejlépe vystihuje nádherný interiér z blogu Charm Design, který je plný překrásných detailů, jenž lze právě do starého domu použít.
Celému interiéru vévodí velkoryse propojené prostory s dostatkem denního světla, sjednocené dřevěnou plovoucí podlahou a bílo-šedo-béžovou barevnou kombinací.


Doplňky jsou pečlivě vybírány a opravdu stojí za to. Místo přesyceného prostoru plného drobností každé místnosti dominuje pár velkých solitérů a textil. Obrovská dřevěná bílá okna není potřeba čímkoliv zakrývat, jsou krásná sama o sobě. Já to vidím pouze na dlouhé splývavé závěsy až na zem.
Vysoké stropy mají své výhody. Lze na ně v pohodě zavěsit originální prostorově výrazné osvětlení. Výšku lze opticky snížit a zároveň dodat interiéru nádech majestátnosti stropními lištami. Alternativou zděné příčky může být příčka z palubek natřených na bílo. Na čem bezpodmínečně trvám, jsou podlahové lišty v bílé barvě! Podlahu tak oddělí od stěn a opět působí vznešeně. Kazetové dveře, masivní okna a mosazné kování je samozřejmostí.

Něco už je hotovo, ale kdybych se alespoň trochu přiblížila tomuhle interiéru, bylo by to něco!;-)

Hezký večer, vaše Š.

Pokud máte i vy doma svůj styl, kterému jste propadli nebo naopak se jej snažíte dle původních dispozic následovat, napište mi o něm:-).

10 komentářů

 1. nádherný!!
  http://sienastyle.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 2. Sieno zdravím a díky za návštěvu, pečlivě Tě sleduju;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Šárko, jako vždy si pro nás připravila parádní soustíčko - nádhera! Myslím, že prvotní pokora k prostoru a duchu domu je základ úspěchu.
  Měj se moc hezky, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 4. toto je přesně můj styl, jednoduché, čisté linie, bílá, černá.

  toto je přesně můj styl.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to opravdu krásný interiér, a také miluji francouzský časopis Art&Decoration, kupuji si ho asi už 15 let :-)) hezký večer Jana

  OdpovědětVymazat
 6. Nepochybuju, že ty zvládneš zařizování na jedničku! Moc se mi líbí tvoje inspirace, hlavně ten nápad s lištami. To bude vypadat ve starém domě krásně. Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
 7. Milé bloggerky, omluvte opět mou absenci a neschopnost odpovídat, brzy vysvětlím proč;-). Přesto vám děkuji za návštěvy a vaše názory a Jano vítej, asi se přestěhuju do Brd, nádhera!:-)
  Hezký den mé milé

  OdpovědětVymazat
 8. Elegantné a nadčasové, škoda, že v našich časopisoch zameraných na bývanie je takýchto klasík ako šafranu... L

  OdpovědětVymazat
 9. Legrace, že jsi tento příspěvek postla pár dní před svatbou a svatebními dary :-D

  OdpovědětVymazat

Díky za každý Váš komentář a zastavení se na MMB, těším se na vás! Šárka.